Poliţiştii de frontieră din cadrul Serviciului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Caraş-Severin - I.T.P.F. Timişoara au depistat un cetăţean din Kosovo, ce intenţiona să intre ilegal în România, pe jos, pe la frontiera verde.
În data de 19.04.2016, în
jurul orei 21.30, poliţiştii de frontieră din cadrul Serviciului Teritorial al
Poliţiei de Frontieră Caraş-Severin, pe timpul desfăşurării unei acţiuni pe
linia migraţiei ilegale, au observat o persoană de sex masculin care se deplasa
pe jos, pe câmp, dinspre frontiera cu
Serbia, spre interiorul ţării. Imediat, poliţiştii de frontieră au procedat la
reţinerea persoanei şi conducerea ei la sediul poliţiei de frontieră pentru cercetări.






































