În această dimineață, pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență "SEMENIC" al județului Caraș-Severin au fost solicitați să intervină în urma unui accident rutier produs pe DN6, pe raza localității Slatina-Timiș, județul Caraș-Severin, în care au fost implicate două autoturisme.
La fața locului s-au deplasat de urgență forțe din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, cu o autospecială de stingere și o autospecială de descarcerare, sprijinite de o ambulanță SMURD (EPA), fiind mobilizați 10 pompieri militari. În sprijinul acestora au intervenit două echipaje din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Caraș-Severin și echipaje ale Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Caraș-Severin.
În urma impactului au rezultat trei victime, dintre care o persoană a rămas încarcerată în interiorul unuia dintre autovehicule.
Persoana blocată a fost extrasă în siguranță din autoturism. Victima a fost conștientă și a fost predată echipajului medical SAJ pentru acordarea primului ajutor și transportul la spital.
Din cauza accidentului, circulația rutieră în zonă a fost temporar blocată pe ambele sensuri de mers
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu